Ateliérový stojan je nezbytnou pomůckou každého špičkového malíře. V tomto článku vám ale ukážeme, jaké jsou jeho hlavní nevýhody.

Malířský stojan ateliérový s sebou přináší celou řadu výhod. Je ale potřeba počítat s tím, že se nevejde do úplně každé místnosti. Jestliže tedy budete chtít vytvářet špičková a velkoformátová díla, bude potřeba mu vyhradit dostatek místa.

Velká místnost

Malířské stojany ateliérové jsou totiž poměrně velké. Na výšku mohou mít i dva metry, to samé přitom platí o šířce. Jelikož jsou schopné pojmou velkoformátové plátno, jsou schopné zabrat i několik metrů čtverečních prostoru na všechny strany vaší místnosti. Jak už jsme tedy psali v samotném úvodu, rozhodně se nevejde do každé místnosti.

Jestliže chcete malířský stojan ateliérový začít využívat, pak vám nezbude nic jiného, než si pro něj vyhradit speciální místnost. Dostatečně velkou na to, aby vám umožnila správnou manipulaci nejen se samotným stojanem, ale také vašimi malbami. Ty mohou být v některých případech také velice objemné. Proto si raději připravte takovou místnost, která bude mít alespoň 16 metrů čtverečních. Čím větší ale bude, tím lépe pro vás i pro vaše budoucí díla.

Pořizovací cena

Ateliérový malířský stojan je vyroben z masivních materiálů. Kromě toho je potřeba, aby umožnil malíři co nejlepší manipulaci a polohování plátna. I proto se cena ateliérových stojanů často může vyšplhat do astronomických výšin. Pořizovací ceny jsou poměrně vysoké, na druhou stranu vám ale přinesou celou řadu výhod.

Těšit se můžete například na již výše zmiňovanou možnost malovat velkoformátové obrazy, lépe polohovat vaše plátno nebo na dobrou konstrukci vyrobenou z kvalitních materiálů. Musíte si tedy sami určit, jestli se vám investice do takového stojanu vlastně vyplatí. Jestliže to ale s malováním myslíte vážně, pak rozhodně není nad čím přemýšlet. Ateliérový stojan se totiž stane vaším nerozlučným parťákem při malbě každého obrazu.