Vzhledem k tomu, že postel je místo, kde trávíme poměrně velkou část svého života, měla by být pohodlná a příjemná. Tyto vlastnosti zajistí nejen kvalitní matrace, ale také lůžkoviny, mezi něž patří i povlečení. Při jeho výběru je potřeba brát v potaz několik důležitých faktorů. Patří mezi ně správná velikost, materiál, barvy či vzory a gramáž. Také je nutno zohlednit, zda není povlečení určeno pro alergiky, těm ne všechny materiály svědčí.

Základní druhy materiálů pro výrobu povlečení

Povlečení, ve kterém spíme, by mělo být příjemné na dotek, prodyšné a mělo by dokonale odvádět vlhkost. Kromě výše zmíněných vlastností je důležitá i jeho údržba. Některé materiály na povlečení a prostěradla jsou téměř bezúdržbové a nemačkají se, jiné je naopak potřeba pečlivě žehlit a snadno se mačkají.

  • Povlečení bavlněné

Pokud si vyberete takové, které je vyrobeno ze 100 % bavlny, budete se v něm cítit dobře během celého roku, v zimě hřeje, v létě chladí. Je to vhodná volba i pro povlečení dětské. Tento materiál je příjemný na dotek, prodyšný a dobře saje vlhkost. Svoji barvu i tvar si zachovává velmi dlouho. Nevýhodou je, že je potřeba jej žehlit.

  • Povlečení saténové

Tento druh povlečení je velmi luxusní, saténové povlečení nabízí dokonalý komfort. Je to materiál pevný a velmi trvanlivý, ideální především pro teplé letní dny. Příjemně totiž chladí. Nežehlivou úpravu často nabízí satén bavlněný.

  • Povlečení krepové

Pro výrobu krepu se používá 100 % bavlna, která se strojově upravuje. Tento druh povlečení je také příjemný, má měkký povrch, je dokonale prodyšný a dobře izoluje. Velkou oblibu si získal především díky tomu, že není potřeba jej žehlit.

  • Flanelové povlečení

Je hřejivé a je tedy ideální volbou pro chladné zimní měsíce. Pro jeho výrobu se používá 100 % bavlna, která je hustě tkaná a má vyšší gramáž. Dobře saje a izoluje teplo.

  • Povlečení z mikroplyše

Má dokonalé termoregulační vlastnosti, je hebké, snadno se udržuje a milují jej především ti, kdo jsou zimomřiví.

Pokud stále ještě nad výběrem povlečení váháte, zavítejte na e-shop ceskeluzkoviny.cz a nechte se inspirovat širokou nabídkou vzorů, barev, materiálů i velikostí.

Related Posts