To, co je nad zemí, už většina lidí zná. Možná je na čase se podívat, jaká krása se nachází v podzemí. Nejkrásnější jeskyně světa jsou staré i miliony let a nabízí úchvatnou podívanou. Ačkoliv se formovaly v dávných dobách, mnoho z nich bylo objeveno teprve nedávno. Lákají nejen speleology z celého světa, ale každého, kdo se rád kouká na úchvatné výtvory, které nám tu příroda vytvořila.

Mramorové jeskyně Puerto Rio Tranquilo, Chile

Úchvatné mramorové jeskyně, které najdeme u hranic Chile a Argentiny.

Jeskyně Reed Flute, Guilin, Čína

Tato úžasná jeskyně je již přes 1200 let oblíbeným turistickým místem. Vznikala miliony let v podzemí krasových vápencových hor.

Ledová jeskyně nedaleko sopky Mutnovskij, Rusko

Tato téměř kilometr dlouhá jeskyně byla vytvořena proudem vody, který vytéká v dolní části sopky Mutnovskij. Je zde významné množství srážek a celá oblast je často zakryta silnou sněhovou přikrývkou.

Cave of the Crystals, Chihuahua , Mexiko

Cave of the Crystals, nebo také španělsky Cueva de los Cristales, je jedna z nejkrásnějších jeskyní. V překladu zní její název „jeskyně krystalů“ a dostala ho proto, že se zde nachází obří seleničitanové krystaly. Největší krystal v jeskyni má 12 m na délku, jeho průměr je 4 m a hmotnost 55 tun. Jeskyně je velmi horká, teplota vzduchu zde dosahuje až 58 ° C.

Jeskyně Son Doong, Vietnam

Jeskyně Son Doong je největší jeskyní na světě a nachází se na hranicích Laosu a Vietnamu. Objevena byla teprve v roce 1991.

Ledovcová jeskyně Kverkfjöll, Island

Tato velkolepá ledovcová jeskyně na Islandu byla vytvořena horkými podzemními prameny,které vytékají směrem k moři.