Přemýšlíte nad tím, kde letos strávíte letní dovolenou? Nejjistější volbou v této nejisté volbě bude dovolená v naší zemi. Česká republika nabízí mnoho krásných míst, která pro nás mnohdy zůstávají nepoznaná, protože upřednostňujeme zahraniční destinace. Přitom přírodní i kulturní bohatství u nás nabízí mnoho pokladů.

Co nabízí Moravský kras?

Na Moravě patří k nejvyhledávanějším místům oblast Moravského krasu. Jedná se o největší krasové území v naší republice. Proslavena je zejména Punkevními jeskyněmi, které se řadí k nejkrásnějším jeskynním útvarům, navíc se jimi dá dostat až na samé dno slavné propasti Macocha. Neméně zajímavá je také jeskyně Balcarka s bohatou krápníkovou výzdobou a spletitým labyrintem chodeb. Moravský kras, to však nejsou jen jeskyně. Na své si zde přijdou i milovníci turistiky, či cyklisté. Celé území je protkáno širokou sítí turistických i cyklistických stezek, na kterých se nachází řada zajímavých míst. Moravský kras je tak ideálním místem pro ty, co chtějí prožít aktivní dovolenou, ale také pro ty, kteří si rádi odpočinou v klidu přírody. Jen počítejte s tím, že v těch nejznámějších centrech se budete potkávat s řadou turistů.

Ubytování v Moravském krasu

Pokud budete hledat ubytování Moravský kras, pak máte na výběr hned řadu možností. Tou nejjednodušší volbou je najít si hotel nebo penzion v nějakém přilehlém městě. Nemusí se nutně jednat přímo o Brno, ze kterého je Moravský kras velmi dobře dopravně dostupný. Širokou nabídku nabízí také ubytování Blansko. Jen počítejte s tím, že si budete muset ubytování zajistit s dostatečným předstihem, jelikož se jedná o velmi žádanou lokalitu. Samotné město Blansko vám může nabídnout aquapark, přírodní koupaliště, zámek, muzeum. Blansko nabízí široké zázemí pro řadu sportů a je jakousi pomyslnou bránou přímo do samého srdce Moravského krasu.