Středisko zimních sportů Jasná pod Chopkom uprostřed Nízkých Tater je zaznamenáno v povědomí milovníků sjezdového lyžování, neboť se zde konají i závody světového poháru. Ovšem Jasná je i východiskem pro hřebenové túry a její okolí nabízí příjemné procházky v nedotčené přírodě. Proto je Jasná pod Chopkom ideální pro aktivní odpočinek během celého roku.

Proč je Jasná pod Chopkom oblíbená?

Především proto, že se nachází se v Demänovské dolině, která je v samotném středu horské přírody. Od jara do podzimu je odtud možné vyrážet do hor, nebo i na nenáročné vycházky.

Ubytovacích kapacit je zde dostatek, ovšem nejznámějším dokonce na celém Slovensku je hotel Björnson postavený ve skandinávském stylu. Jeho poloha vyhovuje nejvíce lyžařům, neboť stojí prakticky u svahu a přímo pod lanovkou na Chopok. Ubytovat v hotelu Jasná se mohou jak rodiny s dětmi, tak manželské páry nebo i parta snowboardistů.

Vybavení hotelu Björnson

Tomuto oblíbenému hotelu nikdo neřekne jinak, než Björnsonka. V areálu hotelu jsou turistům k dispozici ještě další dva ubytovací objekty, a to Villa a Hostel. Všechny tři poskytují svým hostům výbornou úroveň vybavení a vstřícný personál. V Björnsonce je na výběr jeden standardní pokoj, dále rodinný pokoj či velký rodinný pokoj. Každý pokoj má svou koupelnu se sprchovým koutem, nechybí v něm televize, wi-fi a standardní nábytek. Všechny pokoje nabízejí hostům nádherný výhled na okolní hory.

Další ubytovací možnosti

V zimě i v létě nabízí areál Jasná nejen ubytování v hotelu Chopok, jak je také na internetu označen hotel Björnsonka. Nachází se zde také další hotel pod názvem Liptov, ve kterém mohou hosté využívat restauraci, bar, letní terasu, vířivku a hernu s kulečníkovým stolem. Samozřejmostí je wi-fi zdarma ve společenských prostorách a k pohodlí hostů přispívá také kabelová televize na každém pokoji. Pokud přijedete vlastním automobilem, můžete zdarma využít hotelové parkoviště.

Related Posts