#1 Zlomený penis není pověra

Pokud jste dosud žili v dojmu, že povídačky o zlomených penisech jsou nesmysly, protože v penisu není žádná kost, asi vás zklameme. Penis obsahuje topořivá tělíska, která se při erekci plní krví. Pokud v tomto stavu dojde k nějakému nárazu nebo příliš prudkému ohnutí, může prasknout vazivové pouzdro těchto tělísek a krev se vylije do podkoží.

Není to tedy pravá zlomenina, ale protože bolí jako čert, říká se jí tak. Úraz provází obrovská modřina. Léčí se obklady, klidem a protikrvácivými prostředky. A samo sebou také sexuální abstinencí. Tato „zlomenina“ je přesně tak strašlivá, jak si představujete, ale hojí se ve většině případů bez následků.

#2 Žena, která prožije orgasmus, pravděpodobněji otěhotní

Na počátku 20. století doporučovali lékaři ženský orgasmus párům, které nemohli počít dítě. Věřili, že orgasmické stahování svalů pánve a dělohy napomáhá nasátí semene do děložní dutiny. V 50. letech se s touto teorií experimentovalo, ale nebyla potvrzena. Nebyla ovšem ani vyvrácena, takže pokud toužíte po dítěti, třeba vám orgasmus pomůže.

#3 I ženy mohou ejakulovat

Není to bezpodmínečné, ale i ženy mohou ejakulovat. Je za to zodpovědná oblast mezi močovou trubicí a pochvou, které říkáme občas ženská prostata. Ta umí, když na to přijde, vyprodukovat až neuvěřitelné množství tekutiny.

Může za to takzvaná Skeneho žláza, která se nachází nad bodem G. Ta dozrává s věkem, a proto tuto schopnost ženy získávají převážně až po třicítce. Žláza má vývod v močové trubici, proto je snadné splést ženský ejakulát s močí, ale na rozdíl od ní je bezbarvý, nasládlý a nijak nezapáchá.

Pokud byste chtěli tohoto mokrého orgasmu u partnerky dosáhnout, zaručená cesta je dráždění G bodu. Vždycky se vám to však nepodaří, zdá se, že tato schopnost je závislá také na menstruačním cyklu.

#4 Zatopte si, a budete mít intenzivnější orgasmus

Je to tak, při vyšších teplotách je orgasmus mocnější. Teplo nám totiž prohřívá svaly, uvolňuje je a stejně tak odplavuje nervozitu. Také pohlavní orgány jsou ve větším teple více prokrvené.

Pro ženy, které ještě neprožily orgasmus, je vyšší teplota okolí skvělý recept, který mohou zkusit, aby ho dosáhly.

#5 Tlustí muži v posteli déle vydrží

Nadváha se sice moc neslučuje se zdravím a není to nic, co bychom si spojovali s kondicí, ale zdá se, že své výhody má i ona. Obézní muži mají totiž v posteli výdrž, jakou by jim jejich hubení kamarádi záviděli.

Pánové s vyšším indexem tělesného tuku se vydrží podle výzkumů milovat v průměru 7,3 minut, kdežto jejich štíhlí kolegové mají průměr 1,8 minuty.

Co způsobuje tuto zvláštnost? Jedna z hypotéz tvrdí, že za to může ženský pohlavní hormon estradiol. Muži s nadváhou ho mají v těle více, a je možné, že tento hormon dokáže na chvíli blokovat schopnost dosáhnout ejakulace.

#6 Ne všichni muži, kteří mají rádi stimulaci análního otvoru, jsou gayové

Ačkoliv to většina mužů asi nepřizná, aby je partnerka nepodezírala z homosexuality, prakticky všechny vzrušuje stimulace análního otvoru. V této oblasti se totiž nachází obrovské množství nervových zakončení, takže se pánům není co divit.

#7 Není strana jako strana

Některá je lepší, jiná horší. Konkrétně u klitorisu to určitě platí. Anebo to tvrdí výzkumy. Podle nich je levá strana tohoto orgánu citlivější a vzrušivější. Můžete vyzkoušet, jestli se vědci nemýlí.

#8 Masturbujeme už v děloze

Ultrazvuk nám dal definitivní odpověď na otázku škodlivosti masturbace, která v historii způsobila mnoho traumat. Dnes už víme, že je to záležitost opravdu zcela přirozená, protože ji provádíme už jako embrya v děloze.

Během ultrazvukového vyšetření nastávajících maminek jsou totiž nenarozené děti často přistiženy při sebeukájení.

#9 Klitoris není takový drobeček, jak si myslíte

My z klitorisu vidíme jen pověstnou špičku ledovce, protože většina tohoto orgánu je schovaná uvnitř ženského těla. Ve skutečnosti je velký 8 – 10 centimetrů!

Jeho nejzazší část sahá až k vnitřním stehnům a podobně jako mužský penis se skládá z topořivých tělísek. Na jeho vrcholu je kolem 8 tisíc nervových zakončení, kdežto pánové mají v žaludu těchto zakončení asi jen polovinu.

#10 Nejhorší je alergie na vlastní sperma

Zní to taky jako povídačka, ale také bohužel není. Někteří muži si prochází po ejakulaci třeba i týden něčím, co se hodně podobá chřipce. Tato nemoc se označuje jako POIS (Post Orgasmic Illness Syndrome).

Je to vlastně druh alergie a asi si dokážete představit, jak je nepříjemná. Naštěstí se dá léčit jako jiné alergie hyposenzitizací. Tělo se při ní postupně navyká na zvyšující se dávky alergenu a tím se extrémní reakce organismu oslabí. Bohužel, tato léčba může trvat až několik let.