Fascinují vás alu kola? Vyrábí se v mnoha provedeních, která dokáží vyrazit dech. Jako standard se dříve vždy považovaly plechové disky. Ty jsou ovšem velmi nevzhledné a aby s nimi vozy vypadaly dobře, je třeba na nich mít plastové poklice, které slouží k lepšími vzhledu i k jejich ochraně. Kola jsou nejvýraznější částí vozu a pokud chcete, aby váš vůz vypadal opravdu krásně, tak do alu kol investujte, nejsou tak drahá, jak si myslíte a tuto změnu jistě oceníte vy i ostatní, kteří s vámi ve voze cestují.

Jaká mají alu kola výhody?

Výhodou číslo jedna je již zmíněný vzhled, váš vůz může pomocí alu kol vypadat unikátně, nabízí se totiž v tolika provedeních, že si můžete být jistí, že daná kola jen tak někdo v okolí mít nebude. Alu kola by měla být nepsanou povinností pro všechny majitele sportovních nebo tuningových vozů. Když pomineme vzhled, alu kola mají mnoho dalších výhod. Zatímco plechové disky jsou svařované, alu kola jsou vyrobená z jednoho kusu slitiny. Sice se jim říká alu kola, ale nejsou jen z hliníku, ale ze slitiny hliníku, hořčíku a dalších kovů. Tato kola jsou odolnější proti deformaci a vydrží toho mnohem více. Lépe odvádí teplo od pneumatik io d brzd. Díky lepšímu rozložení hmoty vám zajistí lepší dynamiku akcelerace i brzdění. Většina alu kol má menší hmotnost než ocelová kola, což má příznivý vliv i na spotřebu. O tato kola se také snadno pečuje, nevyžadují prakticky žádnou údržbu, když jsou zašpiněná, stačí je opláchnout mýdlovou vodou a otřít hadrem.

Nákup alu kol

Alu kola vždy nakupujte v eshopu a má to svůj logický důvod, v internetových obchodech naleznete mnohem širší výběr alu kol a za podstatně nižší ceny. Vždy používejte pro výběr alu kola konfigurátor. S jeho pomocí snadno a rychle najdete alu kola přesně pro váš vůz. Nejlepším eshopem pro alu kola je Alupneu.cz, kde máte možnost nahrát i fotografii svého vozu a podívat se, jak na něm vaše nová alu kola budou vypadat. Netrapte se dál s plechovými disky, alu kola zajistí vašemu vozu lepší vzhled i jízdní vlastnosti.