Šarlatánské léčebné praktiky

Museum of Questionable Medical Devices Boba McCoye nabízí expozici něčeho, co bychom mohli nazvat sporné léčebné prostředky. Najdete tu ty nejnemožnější a nejšílenější metody diagnostiky a léčby, které byly během historie lidstva praktikovány. Je fascinující, jak je lidská mysl schopna léčit tělo i při naprosté absenci vědecké metody nebo zdravého rozumu.

Přejděte na muzeum sporných léčebných prostředků

Je libo tasemnici?

Muzeum parazitů v Tokiu odpovídá tomu, co si Evropan myslí o bláznivosti Japonců. Když se pokusíte zbavit strachu z parazitů, můžete zkoumat jejich nádherný svět, láká jeho slogan návštěvníky. Máte-li rádi skutečné bizarnosti, tohle musíte vidět!

Prohlédněte si muzeum parazitů

Fascinace ostnatým drátem

V Kansasu najdete muzeum, zabývající se historií ostnatého drátu. Můžete tam obdivovat více než 2 000 druhů ostnatého drátu, vyrobených od roku 1870. Tyto expozice jsou oslavou amerických průkopníků, kteří si za pomocí plotů z těchto drátů uhájili získaná území.  Při návštěvě si můžete užívat ostnatých dioramat, naučných filmů, ale i archivu a knihovny. Takové muzeum rozhodně odpovídá představě Evropana o malých amerických provinčních městech.

Takhle vypadá muzeum ostnatého drátu

Špatné umění je taky umění

Řekli si v Massachusetts a vybudovali tam muzeum, zaměřené právě na něho. Je to soukromé muzeum a nabízí expozice, oslavující špatné umění ve všech jeho formách. Bylo založeno v roce 1993 a mělo ohromující odezvu. Dnes už má několik poboček. Nejstarší je v Bostonu, další v Dedhamu a Somerville. Něčemu takovému se nedá odolat.

Seznamte se se špatným uměním

Bez mimozemšťanů by to nešlo

UFO festival v Roswellu sice není muzeum ani galerie, ale do našeho výběru bezpochyby patří. Koná se každý rok v červenci a zahrnuje přednášky, setkání s autory knih o UFO problematice, soutěže kostýmů a další velmi specifickou zábavu. A místní muzeum UFO na tyto dny snižuje vstupné.  Festival je inspirován legendárním přistáním UFO, které nám však americká vláda stále tají. A to se musí vidět!

Podívejte se na web UFO festivalu v Roswellu

Jak spolehlivě znechutit partnera?

Donuťte ho, aby s vámi navštívil muzeum penisů na Islandu. Budete si tam moct prohlédnout sbírku penisů a jejich částí. Veškeří savci, kteří na ostrově či v moři kolem žijí, tam mají svůj exponát. Sbírky obsahují i penisy velryb, ledního medvěda, tuleňů i mrožů. V muzeu se nachází exponáty od 90 různých živočišných druhů. Od minulého roku disponuje expozice i lidským penisem. Tak co říkáte? Jedem?

Přejděte na muzeum penisů

Tam, kam musí i císař pěšky

Marná sláva, toalety mají pro lidstvo nepopiratelný význam. V Sulabhu v Novém Dillí o tom ví své a proto vybudovali muzeum toalet. Muzeum si neklade za cíl jen seznamovat veřejnost s historickými trendy ve vývoji záchodků, ale obrací se i na lidi z oboru s pomocí ohledně novinek v současném světě a pomáhá tak řešit problémy v oblasti hygieny.

Načerpejte inspiraci v muzeu toalet

A to nejlepší nakonec

Mohli bychom pokračovat ještě dlouho, ale v bizarnosti nic nepřekoná našeho favorita – muzeum žmolků z pupíku. Od roku 1984 je pečlivě a se zapálením schraňuje Graham Barker. Na této expozici je nejlepší, že nemusíte nikam jezdit, ale můžete si ho celé prohlédnout na internetu. A to včetně 3D fotografií. Tak, dámy a pánové, kdo z vás si troufne?

Přejděte na muzeum žmolků z pupíku