Všichni z nás asi známe přísloví „Kam chodí slunce, tam nemusí lékař“, ale ruku na srdce. V letním období bývá slunce někdy příliš mnoho a pak je potřeba vytvořit v interiéru trochu stínu. Klasikou jsou žaluzie, ale v současné době můžete vybírat i celou řadu dalších stínících prvků. Široký výběr naleznete u společnosti Climax. Podívejte se na některé tipy pro vás.

Rolety nejen do interiéru

Rolety si již dávno nepoužívají pouze do interiéru. V současné době jsou v nabídce i rolety Mladá Boleslav venkovní. Nabízejí celou řadu výhod.

  • Vyšší účinnost

Pokud použijete stínění venkovní, podaří se vám nejen odstínit světlo, ale také zachytit teplo, které vydávají sluneční paprsky, dříve, než pronikne přes sklo okna. Do bytu či domu se tak dostane pouze malá část tepla. Jeho množství závisí nejen na druhu rolet, ale také na jejich vzdálenosti od skla a dokonce i na jejich barvě.

  • Moderní architektonický prvek

Venkovní stínění se velmi často stává i moderním architektonickým prvkem, který umí dokonale změnit vzhled exteriéru. Pokud je zvolený vhodný druh, může být použito téměř u jakéhokoli architektonického stylu.

  • Různé druhy materiálů

Pokud potřebujete vytvořit dokonalé zatemění místnosti, lze využít rolety hliníkové, které zároveň slouží i jako dokonalá protihluková clona. Vzdušnost nabízejí látkové clony. Díky různobarevné škále je lze dokonale sladit s barvou fasády.

Žaluzie mohou být i venkovní

Klasické žaluzie do interiéru zná každý. Ne každý však ví, že se dají pořídit i venkovní žaluzie Praha. Patří nejen mezi funkční, ale i elegantní doplňky domu či bytu. Je to jeden z velmi častých způsobů venkovního stínění. Kromě toho, že nabízejí různé barevné provedení, můžete velmi snadno a plynule regulovat množství světla, které proniká do interiéru a to díky naklápěcím lamelám. Lze je vyrobit i ve velkých rozměrech, takže je můžete nechat nainstalovat i do velkých prosklených ploch a kromě toho vám ušetří nemalé finanční prostředky za klimatizaci.