Každý interiér by měl obsahovat nějaké přírodní prvky, tedy takové prvky, které jsou vyrobené z čistě přírodních materiálů. Nejen, že se s nimi budete cítit lépe, ale jsou také zdravotně nezávadné a přiblížíte se tak více přírodě. Současné trendy hlásí návrat k přírodě a tak se v interiérech stále častěji objevuje dřevo i kámen. Pokud hledáte krásnou lampu, která bude skvěle vypadat a bude mít i přírodní prvky, ideální jsou solné lampy.

Proč solnou lampu?

Již na první pohled dokáže ohromit svým vzhledem. Jde o krásně vybarvený minerál, který když se rozsvítí, tak produkuje příjemné teplé světlo, které dokáže uklidňovat a navodit příjemnou atmosféru. Když chcete relaxovat nebo si udělat romantickou atmosféru, himalájské lampy jsou pro tyto účely ideální.

Skvostné jsou také solné svícny, rozsvítíte v nich svíčku a následně je o krásnou atmosféru postaráno. Himalájská sůl nejen skvěle vypadá, ale má i zdravotní výhody. Dokáže vzduchu vracet jeho přírodní záporný náboj, aby se dobře dýchal a byl zdravý. Díky znečištění je v lidských obydlích často kladně nabitý vzduch, který je nezdravý a způsobuje řadu zdravotních problémů. Je důležité mít v domácnosti co nejvíce záporně nabitého vzduchu, který se lépe dýchá a budete se s ním cítit lépe a budete mít i více energie. Schopnost ionizovat vzduch je důvodem, proč se z himalájské soli dělají solné jeskyně, kde se léčí lidé s respiračními obtížemi. Solných lamp existuje mnoho, můžete si je pořídit v různých tvarech i velikostech. Mezi nejpopulárnější patří solné lampy přírodní. Jejich výhodou je i nízká pořizovací cena. Pokud solné lampy ještě nemáte, můžete si je jednoduše pořídit v internetovém obchodě Magieprirody.cz.