Není žádným tajemstvím, že tanec pomůže zhubnout, zůstat flexibilní, snížit stres, navázat nová přátelství a mnoho dalšího.

V dnešní době lidé rádi sledují různé reality show a zábavné pořady, jejichž součástí je tanec. Možná si však neuvědomujete, že pokud vystoupíte z gauče a budete tančit sami, je to skvělý způsob, jak udržet své tělo a mysl zdravou. Tak na nic nečekejte a pokud pocházíte z Olomouce či okolí, mrkněte na 331 Dance Studio Olomouc, kde se můžete zapsat na kurzy moderního tance.

Jaké druhy tanečních kurzů můžete vyzkoušet?

V tanečním studiu 331, které již několik let působí v Olomouci, je každému jedno, kolik vám je let či jak vypadáte. Pokud jste milovníky tance a chcete se naučt něco nového či se zdokonalit ve svých tanečních dovednostech, jsou taneční kurzy v Olomouci to správnou volbou.

Mezi nejvíce oblíbené patří kurzy Street Dance (pouliční tanec) a Contemporary Dance (současný tanec). Zaměřit se také můžete na  Hip Hop, House Dance, Dancehall, MTV Dance, ale i Modern Dance, Jazz Dance nebo Balet. Kromě toho vyučují mnoho dalších tanečních stylů, které naleznete na webu 331.cz.

Co tančením získáte?

Kromě toho, že získáte nové přátelé a začnete dělat o vás baví, má tancování mnoho dalších benefitů.

Lepší flexibilita

Tancování a protahování zlepšuje flexibilitu a pružnost. Zvýšení flexibility pomůže zmírnit bolest kloubů a bolest svalů po cvičení.

Zlepšuje náladu

Tanec opravdu zlepšuje náladu, podle studie, která testovala účinky tance na lidi s depresí. Pacienti, kteří se účastnili pozitivního skupinového tance, vykazovali nejmenší depresivní příznaky a největší vitalitu.

Pomáhá ke zdravému srdci

Tanec je skvělá aktivita pro ty, kteří jsou ohroženi kardiovaskulárním onemocněním.

Zhubnete

Kolo a běh vás nudí? Cvičební program aerobního tance je stejně užitečný pro hubnutí a zvýšení aerobní síly, jako je jízda na kole a jogging.