O tom, že Česko je zemí pivovarnictví není pochyb. Kromě velkých pivovarů s dlouholetou tradicí získávají stále větší oblibu také menší rodinné pivovary. Právě ty jsou často cílem turistů, kteří chtějí ochutnat místní pivo.

Poznejte pivo od základů

Minipivovary produkují piva, která ve většině případů snadno odlišíte od piv vařených ve velkých pivovarech, protože jejich chuť bývá velmi specifická. V současné době se dají piva z těchto pivovarů už koupit i v široké síti hypermarketů, ale vždy chutnají nejlépe přímo v pivovaru. Navíc jsou často v nabídce také různé pivní speciály. Pokud se vydáte přímo do pivovaru, pak kromě ochutnávky vzorků můžete absolvovat také prohlídku pivovaru, kdy se dozvíte  něco o historii pivovaru, prohlédnete si místa, kde se pivo vaří a budete seznámeni také s celým procesem výroby piva. Prohlídka pivovaru je ideálním dárkem pro každého milovníka piva. Když už se vydáte na cesty, můžete si rovnou do plánu zařadit i další akce.

Na zemi i v oblacích

Velmi oblíbenou aktivitou pro celou rodinu je adventure golf. Na rozdíl od klasického golfu je adventure golf vhodný naprosto pro každého bez ohledu na věk a předchozí zkušenosti s touto hrou. Adventure golf je především o společně stráveném času s rodinou či přáteli a o zábavě. Jiným, poněkud dobrodružnějším druhem zábavy, jsou vyhlídkové lety. Ty můžete absolvovat buď jako spolucestující, nebo přímo jako pilot, kdy si pod odborným vedením vyzkoušíte jaké to je, mít moc nad letadlem. Vyhlídkové lety je možné absolvovat v rámci celé České republiky. Stačí si jen na stránkách www.firmanazazitky.cz/vyhlidkove-vylety/vybrat lokalitu, kterou máte nejblíže, nebo naopak nějakou vzdálenější, kterou byste rádi poznali. Vyhlídkový let vám umožní podívat se na naši krajinu z jiné perspektivy.