V poslední době se nám postupně stávalo, že jsme byli stále více a více odkázáni pouze na informační technologie v rámci školy, práce i velice častého sociálního kontaktu. Někdo by to možná mohl brát jako opravdu hrozné období, ale rozhodně jsme si z něj mohli odnést také pozitivní vlivy.

Jedním z těch, které jsou rozhodně nejpozitivnější, je fakt, že jsou současné společnosti a školy mnohem dokonalejší a efektivnější v metodách online výuky. Stejně tak se i broadcast nebo stream stal ještě důležitějším médiem, než tomu bylo nedávno. Pokud se ale chystáte vybudovat i vy svůj vlastní online content, tak se připravte na silnou konkurenci!

Broadcast vysílání pro velké publikum

Broadcast je speciálním druhem vysílání který se výrazně liší od další druhů sdílení dat jako jsou videohovory nebo streamy. Zpravidla se s broadcastem potkáváme v případě, kdy chceme oslovit opravdu početné publikum. A jak, že to vlastně probíhá? Kvalitní broadcast je založený na studiu. Broadcastové studio přitom obsahuje opravdu nemalé investice do kvalitního vybavení, bez kterých by jej nebylo možné technologicky realizovat.

Nejčastějším místem je u nás pro broadcast Praha, protože zde disponujeme i nejsilnější síťovou konektivitou. Ať už tedy bude vaše vysílání určené pro publikum na rádiových vlnách, televizním vysílání nebo pouze vysílání online, tak je broadcast nutné realizovat ideálně na páteřní síti s adekvátními hodnotami připojení. A to nám právě Praha dokáže nabídnout z celé republiky bezkonkurenčně nejlépe.

I kvalitní e-learning ale nejde dělat bez investic

Pochopitelně je broadcast v mnoha ohledech extrémem. Jak v ohledu náročnosti a ceny, tak i v ohledu zpětné vazby a toho, co můžete očekávat. Jenže, také e-learning, byť mnohem menší, vyžaduje investice, aby opravdu disponoval kvalitou. Kvalitní prezentační studio je přímo závislé na tom, aby v něm byla minimálně excelentní akustika. Přitom je většinou důraz i na celkové prostředí a osvětlení, které umožní příjemné sledování. Složitější streamy a e-learningové kurzy již dokonce využijí i potenciál mixážních pultů, které umožňují lepší mixování mnoha spojů.