V dnešní době nemůže bez připojení k internetu existovat snad žádná firma na světě. Pro nemalou část společností je to dokonce tak esenciální věc, že i minutové výpadky připojení jim mohou způsobit ztráty v takových řádech, které si ani nedokážeme představit. Jak vybrat stabilní wifi připojení, proč je důležité mít správný wifi router a na co si dávat pozor? Na všechny tyto otázky vám odpovíme v následujících řádcích. 

Jakou wifi síť potřebujete? 

Faktorů ovlivňujících výběr wifi sítě pro vaše podnikání je hned několik. V první řadě i celkem logicky musí padnout otázka, kolik zaměstnanců denně využívá internetového připojení. Velikost firmy ale nemusí být rozhodující, zaměřte se také na to, jak zaměstnanci wifi využívají. Ve velkých výrobách s jedním počítačem na linku budete určitě mít jiné nároky než v administrativních kancelářích.  

Dále je důležité při výběru zvážit, jak velký dosah internetového připojení potřebujete pokrýt. Neméně důležitá je i rychlost připojení, kterou v dané oblasti poskytovatelé nabízí.  

Tip: Nevyhovuje vám nabídka vašeho lokálního poskytovatele? Přečtěte si více o wifi řešení na míru

Bezpečnost půl zdraví 

Wifi sítě jsou jedním z nejčastějších cílů při kybernetickém útoku, proto je nesmírně důležité vybrat systém bezpečný a pravidelně ho udržovat. Data jsou dnes snad nejcennější komoditou a jejich ohrožení či dokonce ztráta mohou výrazně ohrozit vaše podnikání. Této ztrátě můžete předejít například pravidelným zálohováním do cloudového prostředí.  

Jak vybrat poskytovatele? 

Teď už přichází na řadu samotný výběr poskytovatele wifi připojení. Dnes už často pokrývají různé oblasti dva poskytovatelé, podle čeho se tedy rozhodovat? Mezi asi ty nejdůležitější body, které by měl váš poskytovatel nabízet, patří: 

  • garance rychlosti a kvality připojení, 
  • škálovatelnost služeb, 
  • záložní připojení v případě výpadku, 
  • spolehlivá zákaznická podpora 24/7, 
  • možnost vytvoření oddělené wifi pro zákazníky, 
  • garance bezpečného připojení. 

Pokud je ale pro vás výběr wifi pro firmu španělská vesnice, svěřte se do rukou zkušených odborníků, kteří vám navrhnou pro vás vhodné řešení. Od výběru vhodného modelu nebo routerů přes instalaci zařízení až po plnou správu sítě. 

Na velikosti routeru záleží 

V tom, aby byl potřebný prostor pokryt dostatečně silným připojením, hraje významnou roli wifi router, na který nemůžeme v tomto článku určitě zapomenout. Pokud potřebujete wifi síť na více patrech, jeden vám rozhodně stačit nebude. Každé dveře, každá stěna nebo jakákoliv jiná překážka signál zeslabují. V takovém případě vám moc nepomohou ani wifi zesilovače, ale prostě bude potřeba koupit další router. 

Router by měl být určitě kvalitní a od ověřeného výrobce. Většina routerů má dvě antény, jednu která podporuje pásmo 2,4 GHz a druhou s 5 GHz. Antén může být samozřejmě i více, tím pak přirozeně roste jejich dosah. Výběr se poté opět odvíjí od toho, jak ve vaší firmě využíváte internetové připojení

Related Posts