Ačkoliv patří žaluzie mezi nejvíce oblíbené druhy zastínění domácností, získávají si rolety stále více příznivců a to hned z několika důvodů.

Okna jsou zdrojem světla v místnosti a žaluzie a odstíny by měly být jak dekorativní, tak funkční.

Rozdíl mezi žaluziemi a roletami

Když se rozhodnete koupit rolety, zjistíte, že zásadní rozdíl mezi nimi je především v materiálu. Žaluzie jsou obvykle vyrobené z hliníku, zatímco rolety se vyrábí z různých materiálů. Mezi nejvíce oblíbené patří rolety z tkaniny, které dodávají místnostem jemnější vzhled.

Jak vybírat zastínění?

  • Světlo a soukromí: Rozhodněte se, zda chcete, aby byl váš pokoj světlý a vzdušný a útulný. Žaluzie se naklápějí, aby umožnily slunci vstoupit nebo ho udržet venku; když jsou zavřené, ztratíte světlo. Rolety ztmavují nebo filtrují světlo, což vám dává větší kontrolu nad jasem. Zvažte design, který odradí zvědavé sousedy nakukovat do oken.
  • Váš rozpočet: Vybavujete pouze jedno okno nebo celý dům? Můžete zvážit vyšší položku za některá okna a nižší pro méně používané místnosti. K vyšším nákladům také patří vlastní velikosti a speciální tkaniny, vzory a funkce.
  • Bezpečnost: Pokud máte děti, rozhodněte se pro bezdrátové styly, protože náhodné uškrcení je hlavním problémem.
  • Čištění: Rolety nepotřebují profesionální čištění, ale mohou to být magnety na prach. Rolety můžete lehce očistit a vysát, ovšem důkladnější čištění nechte na profesionálech. Mnoho nečistot zachytí praktické sítě proti hmyzu.
  • Váš vkus: Má být zastínění formální nebo neformální, útulné nebo elegantní? Výrazné barvy mohou být zábavné nebo dramatické. Jemné odstíny jsou ideální pro místnost vyzdobenou v neutrálních, zemitých barvách.

Kde objevíte velký výběr rolet?

Na rolety-site.cz objevíte nejen velký výběr kvalitních rolet v moderním designu, ale také žaluzie, parapety, garnýže, různé doplňky a mnoho dalšího.

Related Posts