Vytvoření vlastního oblečení se může zdát jako zapomenuté umění, ale prach ze šicího stroje sfoukává stále více lidí, a nejen žen.

Šití vlastních oděvů je ekologická volba

Není žádným tajemstvím, že se Země topí v odpadcích a vyhozené oblečení tvoří jeho velkou část. Levné kousky z východu nemají dlouhou životnost a brzy končí na skládce.

Šití pro sebe je skutečně ekologické, pokud používáte kvalitní látky na metráž.

Když šijete vlastní oblečení, jste si vlastní továrnou

Při šití vlastních oděvů, pokud je vaše tkanina z dobrého eshopu, například takoy.cz, jste vlastní továrnou. To eliminuje problém dětské práce a toxických chemikálií používaných ve velkých továrnách.

Náš tip: Pokud ráda šijete, tak jistě víte, že kvalitní teplákovina metráž je velmi těžko k sehnání. Potřebujete-li ušít svým dětem tepláčky a mikiny, podívejte se na www.snovelatky.cz, kde seženete spoustu barev a potisků.

Minimalismus

Šití vlastních oděvů a vytvoření domácího šatníku může být skvělý způsob, jak minimalizovat nepořádek a množství prádla, které máte doma. Když šijete pro sebe a pro své nejbližší, vytváříte menší množství kvalitních oděvů, do kterých vložíte svůj vlastní čas a energii.

Jedna velikost neodpovídá všem

Módní průmysl se léta stará o jeden typ žen, vysoké a štíhlé. Bohužel to není typ těla, který má většina žen. Jen málokterá žena na sebe sežene kalhoty, které jí skutečně sedí.

Když šijete na sebe, můžete oblečení během fáze výroby upravovat přesně na svou postavu.

Oblečení lépe padne, když si ho ušijete sami

Ať už použijete úplet metráž nebo jinou metrážovou látku, s vlastní výrobou a šikovností máte jistotu, že oblečení vždy skvěle padne.

U vzorů si můžete vybrat z různých velikostí. Můžete si vybrat jednu velikost pro váš hrudník, jednu velikost pro váš pas, a jednu velikost pro vaše pozadí a pak překreslit střih tak, že jedna velikost vede k další.

Nosíte pouze originální oblečení

Budete hrdí na to, že oblečení, které máte na sobě, jste si ušili sami. Se všemi výše uvedenými důvody nebudete jen nosit oblečení, ale vaše oblečení bude radostnou součástí vašeho každodenního života. Bude pro vás pokladem.

Oblečení, které si ušijete, se stává trvalým a cenným kouskem.