Disponovat zlatými slitky nebo mincemi není jen oblíbeným trendem, ale zejména možností, jak uložit finance do komodity, která neztrácí na hodnotě a nepodléhá inflaci. Jde o pomyslný bankovní účet, který na vás vyčkává do té doby, než ho budete chtít vybrat. Mnoho lidí takto zanechává prostředky pro své děti nebo si uchovává úspory do té doby než naleznou vhodné bydlení nebo lepší investici, která vydělává peníze. V každém případě, pokud nastala doba, kdy jste se rozhodli proměnit zlato zpět na peníze, je zapotřebí vybrat partnera, který vám výhodný odkup zajistí.

Cena na prvním místě

Samozřejmě je na prvním místě cena, je třeba zlato prodat za co nejlepší možnou cenu a tu vám mohou zajistit jen společnosti, které nemají pevné ceny, ale které se řídí aktuální cenou zlata, která se mění i několikrát za den. Nehledejte pofidérní bazary a výkupy, které se zaměřují na šperky, zaměřte se na seriózní společnost s prokazatelnou historií a zkušenostmi. Nejlepší možností je vyrazit do Prahy, v Obecním domě se nachází firma Zlaté mince Numismatika, která se specializuje na výkup zlata. Zajistí vám prodej za aktuální cenu.

Jak výkup zlata funguje?

Nejdříve firmu kontaktujete a následně se domluvíte na postupu. U výkupu zlata v hodnotě do 25 tisíc korun obvykle můžete přinést zlato fyzicky a dostat za něj peníze v hotovosti. U zlata větší hodnoty probíhá výkup obvykle na místě a peníze jsou převedeny na váš účet. Celý proces je profesionální a transparentní. Skládá se ze 4 fází, kterými jsou předání, kontrola, fixace a výplata. Fixace znamená, že je zlato prodáno za nejaktuálnější cenu. Nejlepší je tedy vyčkat do momentu,kdy je kurz zlata vysoký a následně ho prodat. Kromě zlata můžete prodat i paládium, stříbro a platinu. Je však potřeba, aby se jednalo o slitky a mince od renomovaných rafinerií, šperky, hodinky, náušnice ani surové zlato se zde nevykupuje.

Related Posts