Drtivá většina z nás občas, alespoň na malou chvíli, zatoužila vyhrát velkou sumu peněz ve sportce či v jiné loterii. Někdy se neubráníte představám, co vše byste si za vyhrané peníze pořídili, zaplatili dluhy, darovali určitý obnos svým nejbližším či dokonce na nějakou charitu.

Známé pořekadlo říká: „Kdo nic neriskuje, nic nezíská“, pokud občas nevsadíte na vybraná „šťastná“ čísla, je nereálné, že byste vyhráli.

Pokud se vám poštěstilo a výsledky sportky potvrdily vaši úžasnou výhru, mějte chladnou hlavu. Než vše vykřičíte do světa, zhluboka se nadechněte a držte se několika pravidel.

Chraňte svůj tiket

Než uděláte cokoli jiného, podnikněte kroky k ochraně svého výherního tiketu. Pokud o něj přijdete a následně nebudete moci prokázat, že jste jeho právoplatným vlastníkem, budete zase tam, kde jste začali. Vytvořte papírové a digitální kopie lístku, nejlépe na dvou místech: šifrovaný účet cloudového úložiště a externí disk. V případě potřeby investujte do nákupu trezoru nebo lístek uložte do bankovní bezpečnostní schránky.

S vyzvednutím výhry nespěchejte

Výherní čísla můžete zjistit kdekoliv, pokud máte přístup k internetu, protože je má sportka online.

To je kritické ze dvou důvodů. Zaprvé, pokud je vaše cena dostatečně velká, aby přilákala pozornost médií, vznesením požadavku na tiket do týdne od oznámení riskujete větší rozruch, než je nutné. Zadruhé a možná ještě důležitější je, že počkat alespoň týden na vyzvednutí ceny poskytuje dostatek času na plánování všeho, co přijde dál.

Ověřte si, kolik máte času na vyzvednutí své výhry.

V práci nedávejte výpověď a informaci o výhře si nechte pro sebe

I když je to velmi lákavé, čas mezi zjištěním výhry a jejím vyzvednutím, není ten pravý čas na ukončení práce.

Ve skutečnosti byste neměli říkat nikomu jinému než své nejbližší rodině (kromě dětí, které se pravděpodobně budou chlubit) o vašem štěstí, nejméně vašim spolupracovníkům. Poslední věc, kterou potřebujete, je, aby váš šéf začal hledat náhradu za vás a vy se ve své výhře spletli. Každopádně je malá šance, že se mýlíte, když ověříte výsledky na webu sportkadnes.cz.